Seuraneuvottelukunta

Seuraneuvottelukunnan tarkoituksena on kehittää kaupungin ja seurojen välistä yhteistyötä. Neuvottelukunta toimii keskustelufoorumina liikuntaan ja urheiluun liittyvissä kysymyksissä, kehittää seurakoulutusta ja haluaa vaikuttaa liikuntakulttuuriin ja -politiikkaan.

Tutustu seuraneuvottelukunnan pöytäkirjoihin.

Seuraneuvottelukunta 2022

Puheenjohtaja Marjo Sjögren                                     
Haukiputaan Veikot
marjo.sjogren(at)luukku.com

Varapuheenjohtaja Leena Kuukasjärvi                               
Oulunsalon Vasama
leenakuukasjarvi(at)oulunsalonvasama.fi
 

Mika Alamaula                                                          
Oulun Karateseura
mika.alamaula@gmail.com

Henri Dufva                                                                
Oulun Floorball Club
henri.dufva@ofbc.fi

Jyrki Forsberg                                                            
Northern Lights
jyrki.forsberg@saunalahti.fi

Anu Haataja                                                               
Dance Sport Club
anu.haataja@eduouka.fi

Esko Hassinen                                                                   
Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu  
esko.hassinen@popli.fi

Tuula Kaisto                                                               
Oulun Naisvoimistelijat
tuulakai58@gmail.com

Veli-Matti Korhonen                                               
Kiimingin Kiekko-Pojat
veli-matti.korhonen@kkpjuniorit.fi

Sari Kuivas                                                                    
VAU        
sari.kuivas@vammaisurheilu.fi

Marko Leiviskä                                                          
Oulun Golfkerho
marko.leiviska@oulugolf.fi

Hannu Liljamo                                                           
Haukiputaan Latu
hannu.liljamo@gmail.com

Jani Oravamäki                                                          
ProSki Oulu
jani.oravamaki@gmail.com

Ari Pikkuaho                                                               
Oulun Uinti
ari.pikkuaho@ssab.com

Kari Salminen                                                                                  
Oulun Yliopiston urheiluseura
oyus@student.oulu.fi

Esko Tihinen                                                              
Oulun Metsästys- ja Ampumaseura
esko.tihinen@gmail.com

Jussi Vasala                                                                
Oulun Nice Soccer
j.vasala@gmail.com
 

Katso urheiluseurojen eettiset periaatteet kaupungin liikuntatilojen käytössä.